TOG 25. Genclik Konseyi İcerik Öneri Formu

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda 24. Gençlik Konseyini geride bırakırken, her yıl iki kez gerçekleştirdiğimiz, Toplum Gönüllüsü gençlerin bir araya gelmesine olanak sağlayan gençlik buluşmamız üzerine bu sene de hep birlikte düşünelim istedik. Bildiğiniz gibi bu iki konseyden kış döneminde gerçekleştirdiğimiz tek sayılı konseyler dışarıya dönük geniş katılımlı olan, gündemlerimizi tartıştığımız ve TOG örgütlenmelerinden gelen seçilmiş temsilcilerle fikirlerimizi paylaştığımız konseyler. (Daha önceki konseylerde neler olmuş göz atmak istersen buradan ulaşabilirsin.)
Gençlik Konseylerinin içeriğinin belirlenmesinde tüm Toplum Gönüllüsü gençlerin fikir ve önerilerini almak, buna bağlı bir program oluşturmak TOG’un ruhunda var. İşte tam da bu noktada aşağıdaki anketle fikirlerini bizimle paylaşabilirsin. Dolayısıyla eğitimlerden projelere, işleyişten iletişime konuşulşun dediğin her şey için bu seferki son tarih 21 Aralık 2014, Pazar saat 23:59.

https://tr.surveymonkey.com/s/tog25gkicerikoneriformu

One Comment
 1. Konsey içeriği nasıl belirleniyor bilmiyorum ancak güncel dünya gelişmelerine dair de konseyde alanlar oluşturmak konseyin her bir katılımcısı için daha zengin içerik sunabilir.

  – Küresel ısınma ve iklim değişikliği: Dünyadaki karbondioksit oranı sürekli artıyor ve dünyanın nüfusu insanların yaşayabileceği kapasiteye yaklaşmak üzere. 2015 yılında, varolan ekosistem 10-12 milyar insanın hayatta kalmasını sağlayacak eğer gidişat bu şekilde devam ederse. Dünya nüfusu şuanda 7.2 milyar ve her gün binlerce bebek doğuyor. Peki sonra ne olacak?
  Küresel ısınma ve iklim değişikliği bir çok canlı türünü tehdit etmekte. Yok olan nesiller ekosistemi ve bütün canlı yaşamı için tehdit. Çözüm nasıl sağlanacak?

  – Göç (Bölgesel ve/veya global göç): Suriye için sadece bilinen resmi rakam 3 milyon insanın göç ettiği. Avustralya’ya göç eden ve bir adaya mahkum edilen Asya’lı göçmenlerin sayısı da her geçen gün artmakta. Veya başka ülkelere İtalya’ya, Fransa’ya göç eden insanlar için de ayrı bir alan açılması, iyi bir yelpaze sunabilir. Kaç milyon genç göç ediyor? Ve ne kadarı haklarına ulaşıyor? Güncel bilgi anlamlı olabilir.

  – Kutuplaşma: Her geçen gün gözle görülür bir şekilde kutuplaşan toplumda, gençler nasıl etkileniyor? Mücadelelerini nasıl veriyor? Toplumu bir araya getirmek için bütün kimlikleri birey kabul eden bir sistem oluşturmada gençler nasıl bir noktada duruyor? Bir çok soru tartışılabilir.

  Elimden bir şey gelirse, seve seve. Tartışmalı ve keyifli konseyler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir