Örgütlenme Bostanı

Örgütlenme Bostanı… 

Örgütlenme Bostanı konseye katılan örgütlenmelerin bu zamana kadar hayata geçirdikleri yerel proje, etkinlik, kampanya, dönemsel yaz projesi, atak, konsey gibi tüm aktivitelerinden örnekler seçip tanıttıkları bir alandır. Konsey katılımcıları Bostan’a  örgütlenmelerinden aldıkları aktarımla örgütlenmelerini temsilen katılırlar. Bostan’ın amacı; konsey katılımcılarının kendi örgütlenmelerinin aktarımını yaparken diğer örgütlenmelerden de farklı aktiviteleri, pratikleri, kültürleri yerellerine taşımalarıdır.

İlerleyen süreçte umut edilen; proje çeşitliliğinin artması, örgütlenmeler arası kültürel etkileşim ve iletişimin güçlenmesi, ortak aktivitelerin gerçekleşmesidir.

 

Örgütlenme Bostanı’nın Hikayesi

Viktor’un sepeti; içinde bir cin yaşayan ‘Alaaddin’in Sihirli Lambası’ ya da başka bir masaldan kahramanın sihirli heybesi gibiydi, onlardan hiçbir farkı yoktu.

Viktor elinde tuttuğu keseyi hiçbir zaman boş bırakmazdı. Eğer sepeti kolunda değil ise çalıştığı yerdeki masanın üzerindeydi ve hep doluydu.

Viktor insanlara sepeti ile başka bir dünyayı anlatırdı. Masal gibi bir dünya!

Koluna taktığı sepeti ile insanlara gerçek hasatın ne olduğunu anlatır ve bunu yaparken de sepetinden çıkardığı yiyecekleri insanlara ikram ederek iyiliğin tadını da yaymış olurdu.

Sizler de buraya gelirken örgütlenmelerinizde gerçekleştirdiğiniz projeleri, proje fikirlerini, kampanyalarınızı, etkinliklerinizi yanınızda getirdiniz ve bostanımız şenlenecek. Bostan boyunca farklı farklı yemişlerimiz ile sürdürülebilir iyiliği hep beraber sağlayacağız!

Buradan giderken sizler de sepetlerimizdeki farklı meyveleri, yemişleri örgütlenmelerinize götürün ki bostanlarımızın bereketi artsın..

Şimdi sürdürülebilir iyiliği yaygınlaştırmaya, sepetlerimizde biriktirdiğimiz yemişlerimizi birbirimizle paylaşmaya ne dersiniz?

Viktor Ananias Kimdir?

Zurih’in bir dağ köyündeki değirmende dünyaya gelen Victor Ananias, Türkiye’de ve dünyada ekolojik yaşam ve organik gıdalar üzerine yıllardır yürüttüğü çalışmalar ile tanınıyordu. Ananias, kurduğu Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ile Türkiye’de organik yaşamın temellerini atan isimlerden biriydi.

vic