Gençlik Konseyinin Ertelenmesi Hakkında

onemli_duyuru-660x330

Gençlik Konseyinin Ertelenmesi Hakkında

Sevgili dostlar,

Son dönemde ülke genelinde artan güvenlik ihlallerinin ardından 1 – 4 Şubat için hazırlıkları devam eden 27. TOG Gençlik Konseyi’ni erteleme kararını sizlerle üzüntüyle paylaşıyoruz.

Bursa’da yerel yönetimler ve birimleriyle gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında;

  • Konsey alanı, konseye geliş ve dönüş süreçleri, salonlar ve konaklama mekanları arasındaki her türlü güvenlik önlemlerinin yeter düzeyde olmadığının saptanması,
  • Bursa Valiliği tarafından gerçekleştirilmesi gerekli başvuru kontrolünün tamamlanmamış olması,
  • Tüm paydaşlarıyla birlikte katılımcı sayısı 450’yi bulan bir etkinlik için OHAL döneminde karşılaşabileceğimiz muhtemel olumsuz koşulların sıklığı nedenleriyle;

27.Gençlik Konseyi’ni ileri ki bir tarihte, daha farklı ve kapalı bir formatta gerçekleştirmenin doğru olduğuna; konsey organizasyon ekibi, sahayla birebir çalışan departmanlar ve yönetim kurulu olarak kanaat getirildi.

Toplum Gönüllüleri olarak her zaman daha anlamlısını, daha iyisini yapacağımıza olan inancımız tam. Bugün dayanışmanın en iyi örneğini gösteren TOG’un ortaya koyabildiği tüm güzellikler, yerellerinde hayatı değiştiren gönüllülerin inançları ile mümkün oldu. Bursa’da Konsey hazırlıkları ile çokça zaman harcayan ekibin emekleri boşa gitmeyecek. Hazırlıkları bugüne kadar sürdüren tüm ekiplere teşekkürler.

Bundan sonrası ile ilgili olarak akla gelecek sorular için:

* Sahadan gelen yönetim kurulu üyeleri sıralama süreci nasıl ve ne zaman olacak?

Halihazırda aday adayı sayısı 30’un üzerinde olduğu için sıralama internet üzerinden gerçekleştirilecekti. Hiç bir değişiklik olmadan online sıralama sürecine devam ediliyor. Gelişmeleri yk.togkonsey.net adresinden takip edebilirsiniz.

* 2017 yılı Gençlik Konseyi nasıl ve ne zaman olacak?

27.TOG Gençlik Konseyi’nin yapısına, zamanlamasına gelecek günlerde karar verilecek. Bugün için ileri ki bir zamanda, kapalı bir alanda, konaklama ve oturum salonlarının aynı yerde olduğu bir yapı Konsey için daha uygun görünüyor.

* Belirlenmiş örgütlenme temsilcileri gerçekleşecek konseye gelebilecekler mi?

Bu durumla ilgili kararı örgütlenmeler kendileri alacaklar.

* Bu erteleme gündemi herhangi başka bir TOG etkinliği, faaliyeti için de geçerli olacak mı?

Hayır, her faaliyet kendi içerisinde değerlendirilecek.

Sormak istediğiniz tüm sorular için saha koordinatörünüzle iletişime geçebilir veya saha@tog.org.tr’ye e-posta gönderebilirsiniz.

Dayanışma ile…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir